راه‌پیمایی اربعین تنها سفری در جغرافیا نیست، بلکه حرکتی در تاریخ است؛ آن هم نه به گذشته، بلکه به آینده. آن‌چه به این سفر جغرافیایی عمق و معنای تاریخی بخشیده، تحولی است که در بصیرت راه‌پیمایان پدید آمده است.

(بخشی از کتاب)

دکتر غلامعلی حداد عادل در سفر خود به نجف اشرف در سال ۱۳۹۶، با سیل عظیم راه‌پیمایان اربعین هم‌مسیر می‌شود و شرحی از جریان این راه‌پیمایی و اتفاق‌های روی‌داده در مسیر نجف به کربلا را در این کتاب که با عنوانی برگرفته از تذکره الاولیاء عطار نیشابوری نامگذاری شده، ارائه می‌کند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در این اثر پس از بیان گزارشی از این سفر معنوی و حال و هوای مسیر راه‌پیمایی و موکب‌ها و زائران، به تحلیل این پدیده بزرگ ی و دینی و اجتماعی می‌پردازد.

مراسم معرفی کتاب به صحرا شدم، عشق باریده بود.» و همچنین رونمایی از ترجمه‌های انگلیسی، اردو و عربی این کتاب سه شنبه 16 مهر ساعت 16 در کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار می‌شود.

نشانی: تهران، خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت، ورودی شماره ۴ پارک شهر، سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر

به صحرا شدم عشق باریده بود

غلامعلی حدادعادل

دفتر نشر فرهنگ اسلامی

104 صفحه

منابع:

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

به صحرا شدم عشق باریده بود

از دشت لیلی تا جزیره مجنون

برنامه های فرهنگی دهه اول محرم

,راه‌پیمایی ,پارک ,کتاب ,سفر ,کتابخانه ,عشق باریده ,باریده بود ,این سفر ,  به ,صحرا شدم

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کانادا اپلای گاه نوشته ها کسب درآمد از اینترنت آژانس مسافرتی قصران گشت |تورهای مسافرتی | پیکاپ ویزا روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی السلام علیک یا فاطمة الزهراء (س) تقویم فارسی مه یاس فروشگاه بیگ سایز کاراگول - KARAGUL گروه بزرگ مشاورین املاک عظیمی هنرمندان